Почетна / Сапуници / Ново | 50-те најпопуларни теленовели

Ново | 50-те најпопуларни теленовели

50-те најпопуларни теленовели е нова тема која ја започнуваме од денес, па во наредните 50 денови ќе ве запознаеме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

50. Senda Prohibida – Забранета Љубов
(Мексико, 1958)

Улоги: Силвија Дербез

Првата теленовела воопшто снимена било кога. Забранета љубов е коренот од којшто започнало снимањето на теленовели. Во главните улоги биле Силвија Дебрез и Франсиско Самбриња. Таа толкувала амбициозна провинцијалка која доаѓа во голем град и се вљубува во својот шеф. Станува негова љубовница иако тој е женет маж. Нејзината амбиција е без граници. Теленовелата се снимала и прикажувала во живо.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на …

error: Содржината е заштитена!