Почетна / Филм / Марио Касас со „3 метри над небото“ за Велики петок на ТВ 24

Марио Касас со „3 метри над небото“ за Велики петок на ТВ 24

Популарниот шпански филм “Три метри над небото” премиерно на телевизија 24. Велики петок (26 април) со почеток во 20.45 часот ќе ја проследите романтичната драма од 2010-та година, инспириран од од постоечката новела “Три метри над небото” (Tres metros sobre el cielo) од италијанскиот автор Федерико Моча. Филмските ѕвезди Марио Касас и Мариа Валверде се главните улоги, а филмот доби најголема заработувачка од 8.464.994,39 € за 2010та година, победувајќи ги Очите на Јулија и Нека умрат грдите.

Се раскажува приказната за неверојатна врска, речиси невозможна, но и неизбежна, завршувајќи со вовлекување на парот во жешко патување на откривање, каде што ќе се открие заедно првата голема љубов.

Баби (Мариа Валверде) е една девојка од средната класа која е воспитана во духот на добрината, невиноста и правилата. Аче (Марио Касас) е бунтовно момче, импулсивен, кој има апетит за ризик и опасност затворен во бескрајните тепачки и нелегални трки со мотори и границата на здравиот разум.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еротскиот трилер „Страст“ во сабота, 15 јуни, премиерно на Телма

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!