Почетна / Сапуници / Фото | Ова е сестрата близначка на Јасин од „Ќерките на Фазилет“

Фото | Ова е сестрата близначка на Јасин од „Ќерките на Фазилет“

Идрис Неби Ташкан е турски актер и модел, роден на 18 август 1997 година.

Епизоди улоги имаше во турските серии “Величествениот” и “Мојот син”, а моментално го следиме во улогата на сиромашниот Јасин во хит серијата “Ќерките на Фазилет”. Во серијата толкува улога на лудо вљубен дечко во Еџе, една од ќерките на Фазилет, кој се разочарува кога дознава дека неговата сакана се омажила богато за мултимилионерот Хазим Егемен.

Приватно, актерот има сестра близначка, која за разлика од него, не се занимава ниту со актерство ниту со моделство. Погледнете како изгледа близначката на Идрис Неби :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се разведе Мехди од турската серија на Сител, „Мојот дом“

Познатиот турски актер Ибрахим Челиккол се разведе. Ѕвездата на Ифет, Татко и синови, Специјалци, Црно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!