Почетна / Забава / Евровизија / Копров: Андреа е само дете, кое постапило непромислено

Копров: Андреа е само дете, кое постапило непромислено

Познатиот композитор Григор Копров во разговор за ,,Фокус” вели дека е изненаден од лошите коментари кои се актуелни во јавноста по повод случајот со евровизиската претставничка Андреа, која вчера го фрли македонското знаме на земја. Појаснува дека според него, иако има 22 години, таа е се уште само дете, кое во тој момент без многу размислување направило еден гест, кој во никој случај не смее да се дозволи да и го уништи животот.

-Имам син и ќерка, размислувам како родител. Андреа е само дете, кое постапило непромислено, искрено верувам без зла намера. Зошто таква омраза, зошто ја ставија веднаш на ,,клада”, зошто сите овие негативни коментари?

Целиот текст, прочитајте го во Фокус.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

error: Содржината е заштитена!