Почетна / Забава / Евровизија / Фото | Нашите најголеми ѕвезди вака ги бранеа боите на Македонија

Фото | Нашите најголеми ѕвезди вака ги бранеа боите на Македонија

Додека тотален анонимус ја посрамоти цела македонска јавност, фрлајќи го најголемото национално обележје – знамето на земја, ние ве потсетуваме како најголемите ги бранеа боите на нашата Македонија токму на и зад евровизиската сцена.

Великанот Тоше Проески, дивата Калиопи, супербрендот Каролина и сексипилната Елена на секоја прес конференција на најголемиот европски музички фестивал беа прегрнати со црвено жолтото македонско знаме, гордо носејќи го на себе и уште погордо пеејќи за својата татковина.

Така се сака Македонија, лекција за сите нови надежи кои сакаат еден ден да се носат рамо до рамо со икони и имиња како што се Тоше, Каролина, Калиопи и Елена.

Андреа, седи – КЕЦ! Гледај и учи !!!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Baby Lasagna е првиот Хрват кој влегол на британската листа топ 40

Baby Lasagna e првиот претставник од Хрватска кој успева да влезе во британската топ листа …

error: Содржината е заштитена!