Почетна / Спорт / Фестивал на отворено „Крушево низ корија“ на 20 и 21 август

Фестивал на отворено „Крушево низ корија“ на 20 и 21 август

Викендот што следува на 20 и 21 август, во Крушево ќе се одрижи по седми пат фестивалот на отворено „Крушево низ корија“ кој во своите содржини ќе опфати : кампување на Мечкин камен со сите придружни содржини, планински велосипедизам, планинарска тура низ крушевската корија, тандем летови со параглајдер , проекција на филмови од ЕХО фестивалот за планински филм, презентација на локални специјалитети подготвени од волонтерите на Slow Food Prilep, забава со зумба тимот на ACTIV ZONE итн.

Учесниците во кампот ќе ги забавува DJ Вера Јанковиќ.
Фестивалот е во организација на Форумот за Авангардна Креативност (ФАК) од Прилеп во соработка со Општина Крушево.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заради навивачите на Албанија, УЕФА со дисциплинска постапка

Европската фудбалска федерација отвори истрага против Албанија, а како причина за овој потег се наведува …

error: Содржината е заштитена!