Почетна / Филм / Шпанска романса и американски трилер во сабота на Телма

Шпанска романса и американски трилер во сабота на Телма

📅 сабота, 20 август
⏰ 19:15 –“Скриена месечина” (Luna escondida)

Откако мистериозната прекрасна жена по име Миранда се појави на погребот на еден маж, шокирајќи го неговото богато семејство од Јужна Калифорнија, Виктор, синот на починатиот, заминува во Мексико за да ја дознае вистината за природата на нејзиниот однос со неговиот мртов татко.

Тој ја наоѓа Миранда во градот Гуанахуато како живее со друг човек, Тобијас. Кога Виктор се соочува со Миранда, таа негира дека го запознала неговиот татко и вели дека никогаш повеќе нема да слушнат за неа.

Ако Миранда ја кажува вистината, што точно правела на погребот? Кој е мажот со кој таа живее сега? Нивната конфронтација е почеток на еден синџир на настани што ќе треба да ја решат дилемата: што се случува кога вистинската љубов доаѓа двапати во исто време.

📅 сабота, 20 август
⏰ 22:15 –“Незамисливо” (Inconceivable)

Мистериозна млада жена, Кејти (Ники Вилан) и нејзината ќерка се преселуваат во нов град за да избегаат од своето минато и брзо се спријателуваат со Анџела Морган (Џина Гершон), мајка на едно дете што копнее по поголемо семејство. Како што нивните животи стануваат сложено испреплетени, Анџела и нејзиниот сопруг Брајан (Николас Кејџ), ја покануваат Кејти да живее во нивната куќа за гости за да им служи како дадилка.

Со текот на времето, расцутеното пријателство меѓу двете жени прераснува во опасна опсесија бидејќи Кејти премногу се врзува за ќерката на Морганови. Издржувајќи ги лагите и манипулациите, Анџела и Брајан сфаќаат дека слатката Кејти всушност се обидува да го уништи нивното семејство.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!