Почетна / Живот (страна 30)

Живот

Првиот Бонд автомобил во серијалот „Трговци со автомобили“

  Sunbeam – првиот автомобил на агентот 007 на Дискавери   Искусниот трговец на автомобили Мајк Бруер и одличниот механичар Ед Чајна се враќаат во акција и ги пронаоѓаат и реставрираат старите легендарни автомобили, кои подоцна ќе ги продадат, а притоа добро и да заработат. Целиот процес од наоѓање, реставрацијата …

Повеќе »

Оригинални снимки од Авганистан во новата серија на Дискавери

  “Под оган” – нов серијал на Дискавери   2010 година и мала група новајлии заедно со своите заповедници од 101 Воздушна девизија, ги пакува своите камери и стандардната воена опрема и одлетува на едногодишна задача во Авганистан.     Годината ја поминуваат на најистурената американска позиција во Корунгал, длабоко …

Повеќе »

Дискавери ќе емитува серијал за скијачката ѕвезда Линдзи Вон

  Серијата за Линдзи Вон ексклузивно на Еуроспорт на 5 февруари   Скијачката звезда Линдзи Вон ќе овозможи на обожавателите уникатен пристап во нејзиниот живот во серијата Chasing History (Лов на историјата) која премиерно ќе се прикаже на Еуроспорт на 5 февруари, недела, во 19 часот.  Серијалот ја следи најуспешната …

Повеќе »

Крис Нот и Киша Касл – Хаџес во серијата „Манифесто“ на Дискавери

  Кои се актерите во новата серија на Дискавери?   Крис Нот, на гледачите најпознат по улогата во „Сексот и градот“ и Киша Касл – Хаџес се придружуваат на актерската екипа на серијалот “Манифесто”, кој оваа година ќе се прикажува на Дискавери каналот. Серијалот ја следи приказната како ФБИ го …

Повеќе »

Олимпиа Моторс – 100% ориентирани кон грижата на возилата на клиентите

  Целта на Олимпиа Моторс е да изгради сервис за ОПЕЛ возила со премиум квалитет, во кој ќе ги надмине сите бариери со кои се соочуваат клиентите денес кога треба да го сервисираат својот автомобил – особено делот на доверба и транспарентност во работењето.    „Анализата ни покажа дека досегашното …

Повеќе »

Деца Кумановци во трка во пливање на снег на -12 степени

  Голи на снег на најстуденото време во Македонија     Ајкула и делфин, која пливачка техника ја користат децата од Куманово за да пливаат голи во снегот? Ако целта им беше да се снимат и да привлечат внимание, тоа го постигнаа. Погледнете го следново видео :     Дани …

Повеќе »

Видео | Скоро голо дете се фрла во снегот : „Ме виде ли, мамо?“

  Го виде ли, мамо?     Уште едно снежно видео. На поларните температури и снежното време, се најде уште едно дете кое скоро голо се фрлаше во снегот. Дали му се оствари желбата и дали го виде неговата мајка?     Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Златна треска по седми пат ќе ги тресе гледачите на Дискавери

  Од 2 јануари во 22 часот на каналот Дискавери   Металот кој не фасцинира со децении, симбол на раскошот и моќта. Затоа не е чудно што серијалот „Јагма за злато“ е најгледаниот серијал на Дискавери каналот. Новата, седма сезона по ред започнува со почетокот на годината, односно од 2 …

Повеќе »

Видео | Оставија доволно за никогаш да не бидат заборавени …

  Легенди од кои се збогувавме оваа година     Познати домашни и светски легенди оваа година заминаа од овој свет, засекогаш оставајќи белег од нивното творештво. ТВ Пакет одвојува место и време за големите имиња од кои се збогувавме. Вечна ви слава!     Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Потрагата по скриеното богатството продолжува на Островот на змиите

  Продолжува потрагата по скриеното богатство на Дискавери   Островот на змиите се наоѓа на брегот на Бразил и на овој остров змиите немаат природни предатори. Се проценува дека на островот живеат помеѓу две и четири илјади змии Bothrops Insularis, што во просек е по една змија на метар квадратен. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!