Почетна / Спорт (страна 5)

Спорт

Следете ја Бундес лигата на Еуроспорт 2, достапна преку Еуроспорт плеер

Паузата заради квалификациските средби за Светското првенство во Русија кое се одржува следната година е зад нас. За едни успешна, за други разочарувачка, додека за некој надежта сеуште тлее. Германија е помеѓу првите и по успешните квалификации, Германците сега можат да се фокусираат на националното првенство. Бундеслигашките тревници се повторно …

Повеќе »

Секоја сабота во 21 часот – бокс меч на Телма, вечерва се Лерена VS Каленга

  Вечерва на Телма, Лерена против Каленга   Секоја сабота во прајмтајм – бокс меч на Телма телевизија. Вечерва, 9 септември, дуел во средна категорија меѓу Кевин Лерена и Јури Каленга во Emperors Palace.     Лерена има рекордни 18 победи и еден пораз и брзо се приближува до својот …

Повеќе »

Џон Мекинро го најавува преносот на US Open 2017 на Еуроспорт

  Тениската легенда Џон Мекинро го најавува преносот на УС Опен на Еуроспорт преку две видеа кои го промовираат преносот на „сите екрани“ (all screens) и воедно ја нагласуваат богатата историја на турнирот. Џон Мекинро четири пати победи на УС Опен, а во својата сјајна кариера има освоено вкупно седум …

Повеќе »

Ексклузивен документарец за историската титула на Надал, „La Décima“

  Fédération Française De Tennis и Eurosport претставуваат ексклузивни и никогаш претходно невидени снимки од Рафаел Надал на неговиот пат до историската десетта победа на Ролан Гарос.     Еуроспорт во соработка со Француската Тениска Асоцијација (Fédération Française de Tennis FFT) го претставува ексклузивниот документарец „Ла Децима“ , кој го …

Повеќе »

Нашето чудо од дете во Германија настапува само под македонско знаме

  Најдобар борец во Германија, спортист и вистинско чудо од дете   Кристијан Воденски има само 11 години, а има освоено 40 титули и 7 шампионски појаси. Живее во Германија, а се занимава со боречки вештини (борење, кик бокс, теквондо, џиу џицу). И токму, ова вистинско чудо од дете, може …

Повеќе »

Распоред на натпреварите во алпското скијање во Сент Мориц

  Распоред на програмата за Светското првенство во Алпско скијање  Сент Мориц 2017 (Eurosport 1)     Петок, 10 февруари 09:45-11:30 комбинација (спуст), жени ПРЕНОС ВО ЖИВО 12:45-14:00 комбинација (слалом), жени ПРЕНОС ВО ЖИВО 19:00-20:00 Winter Sports Extra   Сабота, 11 февруари 11:45-13:30  спуст, мажи ПРЕНОС ВО ЖИВО 19:00-20:00 Winter …

Повеќе »

Еуроспорт со пренос на првенството на светските скијачки ѕвезди

  Светското првенство во алпско скијање е најсјајниот настан на зимската сезона, а Еуроспорт натпреварите од Сент Мориц ќе ги пренесува во живо на сите платформи од 7 до 19 февруари 2017 година.     Светското првенство во алпско скијање е најсјајниот настан на зимската сезона, а Еуроспорт натпреварите од …

Повеќе »

Видео | Краток мотивациски филм „If you can dream it, you can do it“

  “If You Can Dream It You Can Do It”   ТВ Пакет ви презентира краток мотивациско филм чија порака е претставена преку една навидум обична секојдневна ситуација. Целта е да се покаже како со добар труд и работа може да се дојде до посакуваната цел.     На почетокот …

Повеќе »

Еуроспорт постигна договор, ќе пренесува стрелаштво до 2020-та

  Договор за пренос на стрелаштво до Олимписките игри во Токио 2020   Еуроспорт постигна договор со Светската стрелачка организација за пренос на најзначајните натпревари во стрелаштво до 2020 год. Еуроспорт ќе ги пренесува сите случувања на Hyundai Archery World Cup, вклучувајќи го и финалето на светскиот куп и светското …

Повеќе »

Австралија Опен на Еуроспорт заедно со тенис – легендите

  Сите терени, мечеви и анализи на ЕуроСпорт   Еуроспорт како водечка спортска дестинација во 2017. година, ќе ги пренесува сите четири Гренд Слем турнири. Преку Еуроспорт каналите и Eurosport Player, гледачите ќе можат да уживаат во повеќе од 100 часа од најдобриот светски тенис и пренос на сите мечеви …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!