Почетна / Спорт / Среда на Телма – неделен преглед на сите информации за FIBA
ФИБА МАГАЗИН – FIBA World Basketball – среда 17:50 часот

Среда на Телма – неделен преглед на сите информации за FIBA

Официјален неделен преглед на Светската кошаркарска федерација. Информации и најинтересни моменти од сите квалификациони натпревари за светски првенства, континентални шампионати и клупски натпреварувања во организација на ФИБА.

Емисијата покрива разни настани на ФИБА, регионални натпревари и национални лиги, како и историски снимки од Архивата на ФИБА.

Секоја среда во 17.50 часот на Телма, следете ” FIBA World Basketball”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. …

error: Содржината е заштитена!