Почетна / Спорт (страна 4)

Спорт

Боксерскиот меч меѓу Фјури и Вилдер ќе го емитува Телма

Нoќта, 1 кон 2 декември, Дентај Вилдер и Тајсон Фури ќе ги вкрстат боксерските ракавици во мечот кој светот го очекува со нетрпение. Двајцата боксерски шампиони на прес конференција, пред новинарски екипи за малку ќе се истепаа пред два дена. Тајсон Фјури вети дека ќе го нокаутира Вилдер, тешкашот кој …

Повеќе »

Формула 1 на ТВ 24 – ќе завладее Хамилтон и на домашна патека?

Овој викенд, нови формула трки на ТВ 24 Мерцедес преживеа кошмар во Австрија, целосен колапс каков што не се памети! Сега желбата за рехабилитација е нескротлива, па затоа во вистински момент календарот го носи Силверстоун. Луис Хамилтон владее на својата домашна патека, победува на последните четири трки и затоа ќе …

Повеќе »

Рома VS Ливерпул – во среда се одлучува за големиот финалист на ЛШ

  Кој ќе биде тимот што ќе добие пласман во елитното финале во фудбалската Лига на шампиони?   На дуелот одигран на „Енфилд“, англискиот тим славеше со 5:2 и направи голем исчекор кон пласман во финалето. Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино беа стрелците кои ги донесоа “Црвените” на …

Повеќе »

Ќе може ли Баварците да го сопрат Роналдо – полуфинале на ЛШ на МТВ

  Ќе ги турнат ли Кралевите панталоните пред Баварците?   Досега шест пресметки меѓу двата гиганти во полуфиналето на Лигата на шампионите. Вечерва, Реал Мадрид и Баерн Минхен ќе ги измерат силите во големата борба за големиот трофеј.     Ливерпул и Рома во претходната фаза ги елиминираа големите фаворити …

Повеќе »

Од сега, македонскиот фудбал ќе оди на ТВ 24, денеска Вардар : Силекс

  14 часот, ТВ 24 – Вардар игра против Силекс, Вардарци со бојкот   Денеска, на националната арена „Филип Втори“, тимот на ФК Силекс ќе бидат гости на бранителот на титулата предводен од Чедомир Јаневски, кој наидува на проблеми на секое соочување со својот нареден противник во рамки од 22. …

Повеќе »

Спортска недела на МТВ 1 : затворање на ЗОИ, навечер МК против Словачка

  Недела е ден за спорт – еве што ќе гледате на Прва :   Спортска недела за гледачите на Македонската телевизија. Свеченото затворање на Зимските олимписки игри е закажано за 12 часот, а во 14 часот е финалето во хокеј (мажи).     Норвешка ќе биде најуспешна репрезентација на …

Повеќе »

МТВ : Освен ЗОИ 2018, ќе ги емитуваме и летните игри во Токио 2020

  На МТВ ги следите Зимските Олимписки игри   23-те Зимски Олимписки игри во Пјонгчанг ексклузивно започнаа да се емитуваат на програмата на Македонската телевизија, и покрај неизвеснота дали МТВ ќе ги откупи правата за емитување на Зимските и Летните Олимпијади.     „По долги и исцрпувачки преговори со Дискавери, …

Повеќе »

Новогодишната турнеја „4 скокалници“ во живо на Еуроспорт

 66-то издание на традиционалните новогодишни „4 Скокалници“, ако не по друго, ќе биде запаметено по најмасовната посета од сите досегашни натпревари во ски скокови. Имено, поради фактот дека по прв пат по сезоната 2001/2002, кога на оваа турнеја се прослави Свен Ханвалд, главниот фаворит за освојување на круната и целосен …

Повеќе »

Еуроспорт ќе го пренесува снукер турнирот Шангај Мастерс

  World Snooker и Еуроспорт најавија соработка за преносот на турнирот Шангај Мастерс. Овој турнир неодамна е додаден во светскиот календар на натпреварувања, а сега е договорен и пренос на Еуроспорт, кој инаку ги пренесува најзначајните снукер натпревари.     Шангај Мастерс ќе започне на 13, а ќе заврши на …

Повеќе »

Бокс меч : Антони Џошуа и Карлос Такам, вечерва на Телма телевизија

  Сабота во прајмтајм – бокс на Телма телевизија     Вечерва од 21 часот на Телма телевизија ќе се емитува бокс меч за шампион вo супертешка категорија во WBA и iBF верзиите. Борбата ќе се води меѓу актуелниот светски шампион Anthony Joshua кој го демолира Klichko, а од другата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!