Почетна / Спорт (страна 10)

Спорт

Српските медиуми за победата на Македонија

  Да погледнеме како нашите колеги од соседството ја опишаа победата на Македонија. Следуваат неколку издвоени насловни страници од српските медиуми. „Србија се посрамотила во Скопје“, вели еден од нив.   извор: Прес24   {gallery}102012/srpski-mediumi{/gallery}       Ивана Таневска | ТВ Пакет  

Повеќе »

Србија поразена, Македонија слави!

  Македонската фудбалска репрезентација вечерва оствари победа на квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014-та. Со огромна поддршка од трибините што беа преполни со жестоки навивачи, Македонија во арената „Филип Втори“ ја совлада Србија со 1:0 во натпревар од 4-коло на групата А. Пред почетокот на натпреварот се пуштаа песни …

Повеќе »

Паркинзите околу арената вечерва се бесплатни

  Општина Центар известува дека, вечерва, по повод одигрувањето на квалификацискиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Србија, Јавното Претпријатие Паркинзи излегува во пресрет на сите граѓани, со што овозможува бесплатен паркинг на сите паркинзи околу арената, односно паркинзите во Центар, Дебар Маало, Буњаковец и оние кај Соборниот Храм, со …

Повеќе »

Дејвид Бекам се појави гол на улица!

Замислете вакво нешто. Вие сте турист во Америка, разгледувате наоколу со турата и одеднаш пред вас сосема неочекувано се појавува фидбалерот Дејвид Бекам. Е токму тоа завчера им се случи на група туристи во Беверли Хилс. За изненадувањето да биде уште поголемо, Бекам на себе носеше само боксерки, оваа варијанта …

Повеќе »

Тенисерот Новак Ѓоковиќ во Gangnam Style!

    Планетарниот хит Gangnam Style не го заобиколи ни најдобриот тенисер на светот! Новак Ѓоковиќ вчера играше егзибиционен меч со шпанскиот тенисер Николас Алмагро во Тајван, а на самиот крај од мечот следуваше пријатно изненадување. Ѓоковиќ го заигра Гангнам стилот – кореографијата од популарната песна на кореанскиот изведувач ПСИ. …

Повеќе »

Олимписки игри или порно филм? (18+)

Време е да се насмееме. Погледнете ги следните моменти од Олимписките игри во Лондон и сами проценете дали гледаме спорт или случајно сме смениле на некој од каналите за возрасни.   фото: Tracara   {gallery}082012/olimpijci{/gallery}       Chris | ТВ Пакет  

Повеќе »

Роби Кин штипка за газето во дефанзива

 Роби Кин го штипна Џек Ливермор за газето. Публиката реагираше како на сексуален напад на теренот. Тотенхем во рамките на нивната американска турнеја вчера играа против ЛА Галакси, а како најбизарен момент беше штипкањето за газето на Роби Кин врз Ливермор. Тоа го направи во неможност да му ја одземе …

Повеќе »

Тепачки и хаос владеат низ улиците на Сараево

  Фудбалско насилство низ улиците во Сараево. Крвнички се тепаат фановите на Марибор и Железничар. Натпреварот помеѓу екипите на Железничар и Марибор ќе се одигра вечерва (вторник), во рамките на квалификациите за елитната Лига на шампионите. Утревечер во рамките на истите квалификации играат и Вардар и Бате Борисов.     …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!