Почетна / МК Сцена (страна 75)

МК Сцена

Боки 13-ка му се закани на Карло Бос: „Да замолчи!“

  Откако порно актерот Карло Бос понуди 15.000 евра за главата на шоуменот Боки 13-ка, овој се закани дека ќе го уништи својот хејтер доколку не замолчи. Еве го статусот на Боки во целост: „Секој глушец има желба да убие мачка… но за жал глувците се секогаш оние што страдаат, …

Повеќе »

Слаткар доби затворска казна од една година

  Поради тепачката со поранешното момче на Сања Николиќ, раперот Слаткар си заработи една година казна затвор. Според информациите на таблоидот Свет, пејачот нема да смее физички да се пресметува со никој во следните три години. Максималната казна што Слаткар ја добил е една година затвор или условна од три …

Повеќе »

Карло Бос сака да го убие Боки 13-ка

    Македонскиот порно актер Карло Бос, наводно, понудил 15.000 евра за убиство на шоуменот Боки 13-ка. Според денешните информации овој „оглас“ бил објавен на неговиот Фејсбук профил. „Давам 15.000 евра кој ќе го убие таа Боки или Бојана 13 што ви е по ТВ и што ни ја брука …

Повеќе »

Ново од Каролина за оваа сезона

  Како што македонските телевизии овој период го промовираат најдоброто за следната сезона, така и поп ѕвездата Каролина Гочева го претстави најдоброто од нејзините планови за следниов период. Она што за прв пат ќе се случи во нејзината кариера е акустичен концерт во Универзална сала, закажан за 22. декември, на …

Повеќе »

Македонија ќе добие нов музички портал

Македонија конечно ќе добие нов музички портал кој ќе ги поддржи македонските артисти во промовирањето на своите квалитетни дела.     Музичкиот портал „Музика 24“ деновиве комплетно се ребрендира. Според фотографијата до која дојде ТВ Пакет, порталот полека го добива финалниот изглед, а на него освен македонска ќе има балканска …

Повеќе »

Младиот стилист Тоше направи прекрасна ревија

Младиот надежен стилист Тодор Тодорски не изненади со прекрасна ревија.     Младиот прилепчанец Тодор Тодороски досега јавноста го знаеше како рапер под псевдонимот Play Jay, но со ревијата покажа дека во Македонија има млади стилисти на кои може светот да им завиди. Во продолжение ве оставаме да уживате во …

Повеќе »

Боки 13-ка порача: „Бакнете ми го задникот“

Боки порача: „Бакнете ми го задникот“ Боки 13-ка со новата провокативна и перверзна фотографија штотуку ги „потхрани“ своите хејтери, односно им даде материјал дополнително да плукаат по него. Имено, тој облече танга гаќички, го истакна својот задник и направи фотографија од тој несекојдневен момент. До фотографијата што ја објави на …

Повеќе »

Pre-parties на Макфест оваа година во повеќе градови

Штип, Струмица, Велес, Гевгелија, Кавадарци и Скопје се градовите во кои за прв пат од оваа година ќе започнат да се одржуват пред-забавите посветени на најпрестижниот музички фестивал во земјава – Макфест кои ќе имаат за цел популаризирање на манифестацијата не само во градот- домаќин, туку и во другите градови …

Повеќе »

Александар Тарабунов во валкана секс игра!

На Фејсбук профилот на популарниот пејач Александар Тарабунов пред неколку часа се појави интересна фотографија која сведочи за добрата забава на Тара и неговите пријателки. Имено, на фотографијата тој и згодните девојки симулираат секс, погледнете го пејачот во едно сосема поинакво издание.

Повеќе »

Споменик ќе добие и Гоце Арнаудов

Споменик ќе добие и Гоце Арнаудов   Нови споменици ќе се постават во Струмица, од кои еден во чест на познатата македонска фолк легенда Гоце Арнаудов, јавува Кирилица.   Арнаудов ќе добие спомен-обележје поради придонесот за афирмација на градот Струмица и афирмација на македонската народна и новосоздадена песна. Исто така, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!