Почетна / МК Сцена (страна 31)

МК Сцена

ЗАМП одлучи : Од утре македонско и српско на радио и телевизија

  Укината забраната – македонска и српска музика се враќа во етер   Одлуката за забрана за емитување на авторски музички дела од репертоарот на ЗАМП донесена на 17.09.2016 г. се става вон сила од полноќ. Тоа значи дека од утре македонските радија и телевизија се враќаат со стандардната програмска …

Повеќе »

Тамара ќе го освојува албанскиот музички пазар со хитот на Рона Нишлиу

Младата пејачка Тамара Ангеловска со фантастична изведба на евровизискиот хит „Сус“ на Рона Нишлиу и видео во режија на Џубокс Видео ќе го освојува албанскиот музички пазар. Имено, младата талентирана македонска пејачка Тамара Ангеловска која пред само нешто повеќе од еден месец славеше полнолетство и ја промовираше својата втора песна …

Повеќе »

Видео на тага и емоции : Животот и успесите на Тоше Проески

  Ексклузивно видео објавено на роденденот на Тоше   Скоро 10 години без Тоше Проески, без моментите на радост и среќа кои успеваше да ги пружи на сите дечиња, на сите вљубени, на сите осамени, на сите среќни и несреќни.     Денес, уште една тажна јануарска ноќ во која …

Повеќе »

Денес го славиме роденденот на најголемиот Тоше Проески

  Зар некој може да те замени ?   10 години го славиме твојот роденден без тебе. 10 години роденден без најголемата пејачка икона на овие простори. 10 години роденден, без среќа и задоволство, засекогаш потресени од ненадејното заминување на најсветлата точка во македонското битување. 10 тажни години роденден, години …

Повеќе »

„Дајте ми ја Бисера“ во фантастична изведба на „Дипломатик бенд“

  Музичкиот состав „Дипломатик бенд“ ја промовираше својата најнова видео колекција сочинета од 17 преработени македонски народни евергрини, но и регионални песни со видеозаписи целосно реализирани во „Томато“ продукција. Меѓу видеата во изведба на момците од „Дипломатик“ јавноста има можност да ги чуе легендарните „Ах ах Ана“, „Ако бевме заедно“, …

Повеќе »

Трагична вест – почина диригентот Саша Николовски – Ѓумар

  Замина уште една легенда, почивај во мир !   Уште едно големо име ја напушти македонската сцена, сосема неочекувано. Почивај во мир, Саша Николовски – Ѓумар. Беше беше познат македонски диригент и добитник на награди за врвни музички остварувања и достигнувања.     Роденво Битола во 1966 година, Саша Николовски е …

Повеќе »

Toше Проески во топ 10 најдобри изведби на песни од Џорџ Мајкл

  Тоше Проески на исто место со Мараја Кери и Мајкл Бубле     Ќе бидеме кратки и нема да пишуваме многу. Ќе дозволиме видеото да говори за нашето најголемо богатство – Тоше Проески. Човекот кој сега и засекогаш ќе живее преку неговите безвременски песни, уште еднаш не прави горди. …

Повеќе »

Фото | Весна Бејби со нејзините љубовчиња и за овој век

  (Фото) Весна и четирите македонски диви   Весна Петрушевска во друштво со најголемите македонски ѕвезди на една маса, постпразнично. Она што е интересно и веќе познато е дека Весна Бејби, Каролина, Елена, Тамара и Тијана и приватно се многу блиски пријателки, па често може и да се начекаат заедно …

Повеќе »

Дечкото ја побара за жена во ресторанот каде пееше за Нова Година

  Андријана “Абра Кадабра” го кажа судбоносното “да”     Андријана Ади Бојковска од Куманово за време на новогодишната ноќ ги забавуваше гостите во еден скопски ресторан кај Дрводекор.     И токму на таа вечер, нејзиното момче, Мартин Костадиновски, познат коктел мајстор, ја побара за жена. За Ади овој …

Повеќе »

Дамите од македонската естрада со Божиќни честитки

  Вака македонските пејачки го честитаа Божиќ     Македонските јавни личности на своите ФБ профили го честитаа Христовото раѓање – Божиќ. Какви честитки упатија до нивните пријатели и фанови погледнете во продолжение :                     Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!