Почетна / МК Сцена (страна 32)

МК Сцена

Видео | „Свет без граници“, најновата соработка на Каролина и Дуке

  Песната од рекламата на Телеком доби и целосна верзија   Македонската ѕвезда и музичка икона Каролина Гочева ја промовираше целосната верзија на “Свет без граници”. По “Зборови немам”, ова е уште една соработка на Каролина со Дуке.     – Драги мои, Откако пред неколку месеци имавте можност да …

Повеќе »

Слушнете ја првата англиска песна на Тамара Ангеловска

Тамара Ангеловска ја објави својата прва авторска песна на англиски јазик со светски призвук насловена како „Blame of you“ во продукција на реномираната продукција High Records. Видео приказната за темата „Blame of you“ која понатаму ќе добие и своја македонска верзија, снимена е во хотелот „Мираж“ и на плажата „Версус …

Повеќе »

Музичкиот состав „Фидбек Бенд“ подготвува нови песни

Музичкиот состав „Фидбек Бенд“ неодамна го промовираше својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна насловена како „Влези во мојот живот“, а деновиве активно подготвуваат нов материјал. Во новиот материјал има преработка на македонски народни песни, но и регионални хитови. Целиот материјал се снима во живо. Музичкиот состав „Фидбек бенд“ …

Повеќе »

Витка става и блескав фустан : Тамара Ангеловска ја прослави матурата

  Прекрасната македонска пејачка Тамара Ангеловска која зад себе има низа награди и освоени титули, годинава матурираше во средното музичко училиште „Илија Николовски – Луј“ на отсекот флејта.     Изборот за фустан на матурската забава Тамара им го остави на професионалците, а од фотографијата која ја објави на својот …

Повеќе »

Видео | Риплеј со инструментална верзија на хитот „Despasito“

По кратко време од нивната прва авторска песна , Риплеј повторно не привлече да ѕирнеме во нивниот лист од преработени песни. Покрај многуте преработки на песни, неочекувано Риплеј овој пат не изненадува со нешто ново и сосема различно. Станува збор за добро познатата песна која за кратко време стана светски …

Повеќе »

Видео | „Македонијо, како си“ – нова преработка на Фчерашни новости

  Македонијо како си, дали си среќно ти? – нов видео спот на Фчерашни     Во најновото издание на “Фчерашни новости” денеска на Телма, промовирана уште една преработка која очигледно ќе стане вистински хит на социјалните мрежи. По преработката на песната од Адел, време е за верзија на Фчерашни …

Повеќе »

И Весна Бејби се огласи за запросувањето на Каролина Гочева

  Весна за Каролина : Ти ја заслужуваш најголемата среќа на светот     Познатата македонска глумица и водителка Весна Петрушевска не можеше да ја сокрие среќата од веста која ги обиколи балканските медиуми – македонската ѕвезда Каролина ја запросија во Париз. Весна е инаку приватно блиска пријателка на Каролина, …

Повеќе »

Елена до Каролина : Заслужи ваква среќа по толку премрежја

  Елена со емотивна порака за свршувачката на Каролина     По повод веста која ја шокираше и позитивно ја изненади македонската јавност – Каролина ќе се мажи, се огласија и најголемите имиња од македонската естрада. Нејзината најблиска пријателка и колешка Елена Ристеска не можеше да ја скрие радоста од …

Повеќе »

Дојде и тој ден – Каролина се вери во градот на љубовта и светлината

  Корубин ја побара за жена, Каролина со задоволство прифати   Македонската музичка дива Каролина Гочева конечно се одлучи на големиот чекор да застане на лудиот камен. Нејзиното момче, Михаил Корубин пред два дена во градот на светлината и модата – Париз, ја побара Каролина за жена, на што таа …

Повеќе »

Каролина и Елена со поддршка за лицата со посебни потреби

  Потпис за лицата со посебни потреби – заслужуваат среќа!     Македонските ѕвезди Каролина Гочева и Елена Ристеска со поддршка за лицата со посебни потреби. Не само што делат иста професија и приватно се доста блиски, туку се со слични ставови и хумани повици.     Дани | ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!