Дневни Архиви: 03/07/2024 | 12:45

Нова серија од франшизата на „Criminal minds” летово на Сител

“Criminal minds: beyond borders” е американска полициска процедурална серија создадена од Ерика Месер, a се емитуваше на CBS од 16 март 2016 година до 17 мај 2017 година. Серијата е продуцирана од The ​​Mark Gordon Company во соработка со CBS Television Studios и ABC Studios и е спин-оф од оригиналната …

Повеќе »

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето лета, но убавината на поп пејачката станува безвременска. На свои 20 години, девојката зборува за нејзиниот втор албум кој излегол баш тој период, за нејзините веќе зрели ставови за облекувањето, шминкањето, трендсетерството. Кои и биле …

Повеќе »

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега живее со несигурност во повторна врска, повторни состаноци, повторни излегувања. Ендру е познат хирург чиј син е ученик во училиштето на Лора. Првичната привлечност доведува до средба меѓу Лора и Ендру, но ниту еден од …

Повеќе »

„Либеро бенд” објавија нова песна во две различни верзии – „Лани”

Едни од најангажираните музички уметници кај нас, одново и одново ја освојуваат публиката со својот глас и страст кон музиката. Имено, „Либеро бенд”, на јавноста и го претставија своето ново музичко парче, односно песната која го носи насловот „Лани”. Новиот музички сингл, со сосема ист текст, доби две верзии – …

Повеќе »

Во ноември ќе се одржи 7. годишна регионална конференција за е-трговија

Под мотото „E-commerce: Untangling Potential“ на 12 ноември во Националната опера и балет во Скопје ќе се одржи седмата по ред годишна конференција за е-трговија, која веќе трета година има регионален карактер и која е во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ. Оваа година, конференцијата ќе се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!