Дневни Архиви: 09/07/2024 | 13:41

И Босна се враќа на големата сцена на Евровизија 2025 ?

Судот во Сараево ѝ наложи на Јавната телевизија на Босна и Херцеговина (БХРТ) да го продаде својот недвижен имот за да го исплати долгот кон ЕБУ. Отстранувањето на големиот недвижен имот на БХРТ е наложено со судска одлука во Босна и Херцеговина. БХРТ и должи на ЕБУ нешто повеќе од …

Повеќе »

Невиден наплив на турски серии во Србија, Бугарија, Хрватска, Босна

Како никогаш претходно, српските телевизии откупуваат и емитуваат турски серии. Ако во Македонија одамна помина времето кога на сите канали се емитуваа турски серии и тоа со премиери многу повеќе од денешните, изгледа таквата ситуација тек сега пристигна во соседна Србија. Телевизија Хепи откупи десетици нови турски серии, а примерот …

Повеќе »

Фото | Маестралната Каролина со безвременски парчиња накит

Македонскиот супербренд повторно во полн сјај. Новите фотографии на мега маестралната Каролина Гочева со безвременско парче накит за посебни моменти (Филигран 1934). Најновата фотосесија на ѕвездата во продолжение : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Филхармонија ќе го отвори „Охридско лето“ со Џулијан Рахлин

НУ Филхармонија на РСМ ќе учествува на овогодинешното свечено отворање на фестивалот „Охридско лето”. На 12 јули во прекрасното здание на Античкиот театар во 21 часот, заедно со оркестарот на Филхармонијата ќе настапи светската музичка ѕвезда, виолинистот Џулијан Рахлин, кој наедно ќе се претстави и како диригент. На програмата се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!