Почетна / МК Сцена / „Дождови” на Александра Јанева стана вирален хит на социјалните мрежи

„Дождови” на Александра Јанева стана вирален хит на социјалните мрежи

По само точно еден месец од излегувањето на песната „Дождови” на Александра Јанева, таа инстантно стана вистински хит низ цела Македонија. Многу луѓе, меѓу кои и јавни личности од естрадата и инфлуенсери изминатиот месец, константно танцуваа на песната, а танцот од истото го објавува на своите социјални мрежи.

Она што нам ни го привлече вниманието е последниот танц објавен од Елена – Eha Art, една од многуте девојки кои ги освои овој ритам, а инспирација за видеото добила од дождливото време, седејќи дома. Вистински пример за тоа како се сака и поддржува македонската музика.

Погледнете како тоа изгледа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

error: Содржината е заштитена!