Дневни Архиви: 04/07/2024 | 15:39

Во сабота во прајмтајм – премиери на Сител и Телма, репризи на Канал 5 и Алфа

Саботна треска на Сител и Телма со премиери. Оваа сабота на Сител телевизија, покрај премиерните епизоди на драмата “Мојот живот” и трилер серијата “Гавран”, премиерно започнува и британската мистерија “Liar”. По премиерните епизоди од оваа напната серија, по полноќ ќе следите премиерна епизода и од најквалитетната грчка серија “Пелин и …

Повеќе »

„Сина месечина” летово на Телма – серија за опасни бизниси и заговори

Џастин Лориер, врвена специјалистка за воени експлозиви, се враќа дома од мисија во Авганистан и дознава дека нејзиниот татко загинал во сомнителен несреќен случај. Нејзиниот татко ѝ ги оставил во наследство мнозинскиот пакет акции на неговата приватна паравоена компанија Блу Мун. Џастин избира да не биде пасивен партнер, туку да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!