Почетна / МК Сцена / Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето лета, но убавината на поп пејачката станува безвременска. На свои 20 години, девојката зборува за нејзиниот втор албум кој излегол баш тој период, за нејзините веќе зрели ставови за облекувањето, шминкањето, трендсетерството.

Кои и биле омилени парфеми на Каролина? Дали посетувала маникир и педикир? Дали сакала да премине во русокоси? Што најмногу јадела за време на зимските денови, а кои и се омилени бои, читаме во ретро интервјуто објавено во јули 2000 година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Либеро бенд” објавија нова песна во две различни верзии – „Лани”

Едни од најангажираните музички уметници кај нас, одново и одново ја освојуваат публиката со својот …

error: Содржината е заштитена!