Почетна / Филм / На последниот ден од годинава се дружиме со „Мечето Падингтон“

На последниот ден од годинава се дружиме со „Мечето Падингтон“

Филмот ги следи комичните авантури на перуанското мече кое патува во Лондон по потрага по нов дом. Изгубен и осамен Педингтон се плаши дека градскиот живот не е онаков каков што си го замислуваше, се додека не го запознае семејството Браун.

Се чини дека среќата му се насмевнала, но тогаш се појавува музејскиот препаратор на животни…

Ден 31. декември 2023 година, 17.45 часот, МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!