Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Познати пејачи, актери и водители во новогодишната на Канал 5

Познати пејачи, актери и водители во новогодишната на Канал 5

Во недела на 31.12.2023 со почеток во 22 часот и 15 минути преку својата новогодишна програма Канал 5 ќе ја донесе магијата на Новата година во вашите домови.

Како што објавува тимот на телевизијата, гледачите ќе имаат можност да уживаат со најпопуларните и најдобри хитови во изведба на Ламбе Алабаковски, Бока Конга и Биби Сакс, Елена Велевска, Миле Кузмановски, Благица Павловска, Блага Петревска, Ефто Пупиновски, Зуица Лазова, Вера Јанковиќ, Павле Камиловски, Сара Мејс, Калина и Полина, Мартинијан Кириловски, Некст Тајм, Александар Тарабунов, Огнен Здрвковски, Лозано, Зоран Илиев, Марија Данева и Антониа Гиговска.

За забавата во оваа ноќ ќе дадат придонес и неколку легендарни македонски актери, како и еминентните ликови од познатите емисии на Канал 5 телевизија како Голден Карпет, Зевзекманија, Само Вистина, Здраво Македонијо.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!