Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фолкерите во новогодишната „Чукај, чукај срце“ на МРТ 1 на пладне

Фолкерите во новогодишната „Чукај, чукај срце“ на МРТ 1 на пладне

Новогодишната музичка емисија „Чукај, чукај срце“ оваа недела во 11.50 часот на Првиот канал на Македонската телевизија.

Познатите фолк имиња од македонската естрада ќе ве забавуваат во пладневните часови во емисијата која премиерно беше емитувана за ланскиот новогодишен дочек на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!