Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фолкерите во новогодишната „Чукај, чукај срце“ на МРТ 1 на пладне

Фолкерите во новогодишната „Чукај, чукај срце“ на МРТ 1 на пладне

Новогодишната музичка емисија „Чукај, чукај срце“ оваа недела во 11.50 часот на Првиот канал на Македонската телевизија.

Познатите фолк имиња од македонската естрада ќе ве забавуваат во пладневните часови во емисијата која премиерно беше емитувана за ланскиот новогодишен дочек на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!