Почетна / Филм / Деми Мур и Мајкл Кејн во британскиот „Совршен план“ на Телма
Flawless (2007) - крими филм на Телма во сабота, 1 јули 2023 година во 19.35 часот

Деми Мур и Мајкл Кејн во британскиот „Совршен план“ на Телма

Лондон, 1960 година. Лора Квин е осамена жена извршен директор во Лондонската корпорација која се занимава со трговија со дијаманти – ЛОНДИ. Таа е фрустрирана бидејќи нејзините таленти ретко се признаваат, а нејзините помалку искусни машки соработници се промовираат пред неа.

Таа е шокирана, но заинтригирана кога ноќниот чувар, господин Хобс, ѝ приоѓа со смел, но едноставен план да украдат грст дијаманти од трезорот. Лора се согласува да помогне. Нема да помина долго време кога иследникот за осигурување, г-дин Финч, ќе ги насочи очите кон неа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа …

error: Содржината е заштитена!