Почетна / Филм / „Непријател“ на МРТ 1, трилер во канадско француска продукција

„Непријател“ на МРТ 1, трилер во канадско француска продукција

Приказна за универзитетскиот професор Адам (Џејк Гиленхал) чија врска со Мери (Мелани Лорен) е при крај. Една вечер Адам гледа филм и забележува спореден актер кој неверојатно личи на него. Станува опседнат со идејата да се запознае со сопствениот двојник и му влегува во трага на актерот Ентони, кој живее со бремената девојка Хелен ( Сара Годон). Оваа средба го вовлекува во комплексна и опасна интрига.

Среда, 23.35 часот, МРТ 1 – “Enemy”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!