Почетна / Филм / Трогателниот љубовен филм „Не ме заборавај“ во сабота на Телма
"Не ме заборавај", британска романса од 2010 година во сабота (1 јули 2023) на Телма во 22.15 часот

Трогателниот љубовен филм „Не ме заборавај“ во сабота на Телма

Љубовта се случува кога најмалку очекуваш. Трогателна, модерна љубовна приказна сместена дваесет и четири часа во неверојатна лондонска позадина.

Приказната се фокусира на Вил Флечер, страствен музичар и Ев Фишер, убава жена со слободен дух, која работи во локалниот бар. Додека се бори да се справи со трагичната тајна, Вил ја спасува Ева од пијан клиент на затворање и нивните патишта стануваат нераскинливо поврзани.

Заинтригирани еден од друг, тие патуваат низ Лондон, не знаејќи што носи ноќта или што може да донесе денот. Зората се претвора во светлина и двајцата се приближуваат, дали ќе и ја откријат вистината на Ева?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британскиот хит „Slumdog Millionaire“ премиерно на МРТ 1

Петок (29 септември 2023), 21:05 часот, прв канал на МТВ „Милионер од гетото“ е приказна …

error: Содржината е заштитена!