Почетна / 2022 (страна 2)

Годишни Архиви: 2022

Замислете си желба со Каролина во новогодишното шоу на МРТ 1

Најголемиот музички бренд на македонско тло не престанува да изненадува и восхитува. Од омиленото девојче во 90тите до најсаканата тин ѕвезда во 2000тите, од етно девојче години потоа до она што е денес – ѕвезда без конкуренција, дама како од Панама, брилијантна појава со гламурозен стас и спектакуларен глас. По …

Повеќе »

Размрдајте ги колковите со најлудиот новогодишен дочек на Сител

„Младоста е кога ви дозволуваат да останете будни до полноќ за Нова година; Старост е кога ве тераат на тоа. Оптимистот остнува буден до полноќ за да ја дочека Нова година, а песимистот останува буден за да се увери дека старата сигурно поминала!“ Дочекајте ја Новата година со традиционалниот Сителов …

Повеќе »

По пауза од 6 недели, ексклузивно на Сител следете ги емисиите на Гранд

Вашите омилени шоу програми “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е доцна” продолжуваат на Сител телевизија ! По неверојатниот наплив на реакции на социјалните мрежи од фановите на популарните шоу програми, Сител телевизија излезе во пресрет на вашите барања и ви овозможи уникатна шанса да ги следите новите сезони од …

Повеќе »

„Holly’s holiday“ за последниот петок оваа година на МРТ 1

Маркетинг агентката Холи (Клер Кофи) секој ден поминува покрај излогот во кој се наоѓа совршена машка кукла. Еден ден поминувајќи, се лизнува и паѓа. И тогаш покрај неа се појавува совршениот маж (Рајан МекПартлин) кој и помага да стане. Тие се вљубуваат еден во друг и се изгледа совршено. По …

Повеќе »

Празничната филмска понуда на МРТ започнува овој четврток

Младата и успешна директорка Ејми (Дениз Ричард) се враќа во родниот град по смртта на нејзината тетка, чијашто последна желба била таа повторно да ја отвори пекарницата и да биде покровител на традиционалниот Божиќен натпревар во правење колачиња. Изненадувањето е уште поголемо кога дознава дека таа е сопственичка само на …

Повеќе »

Кетрин Зита Џонс во романтичната комедија „Rebound“ на МРТ 1

Откако го фатила мажот како ја изневерува, Сенди (Кетрин Зета Џонс) се преселува од предградие во центар на градот, изнајмува стан и добива работа од соништата. Наскоро го запознава младиот Арам (Џастин Барта) кој се согласува да и ги чува децата додека таа е има обврски. Проблемот настанува кога Сенди …

Повеќе »

Новите продолженија од „Државни службеник“ од 3 јануари на Телма

Интернетот, сајбер криминалот, влијанието на социјалните мрежи на јавното мислење и личните дилеми на главните протагонисти … продолжува приказната за „Државниот службеник“. Во ова продолжение Лазар повеќе не е во службата, но по предавството на неговата сопруга ситуацијата ќе ескалира и тој ќе мора да ја преземе контролата во свои …

Повеќе »

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од понеделник до петок, серијата ќе се емитува три часа во вечерта со паузи за реклами и кратки вести. Политичката жестока дебата “Само вистина” ќе паузира до втората половина на јануари, впрочем како и секоја година, …

Повеќе »

Француската мини драма за „Виктор Иго“ репризно на Телма

Годината е 1848. Париз е под опсада. Растргнат меѓу семејството, љубовниците и политичките превирања, Виктор Иго конечно го завршува својот класичен роман „Клетници“. Иако Иго е потврден ројалист, тој ја поддржува Републиката, а Луј Наполеон Бонапарта наскоро ќе стане претседател и за кого е убеден дека ќе започне социјални реформи. …

Повеќе »

На сред сезона, Телма почна со репризи на емитувани српски серии

Продолжението на серијата “Клан” носи возбудливи приказни кои го следат понатамошниот подем на мафијашкиот клан на чело со Шок и Паша. Втората сезона имавме прилика да ја проследиме во октомври оваа година, а сега повторно на Телма во истиот термин кога беше и премиерно емитувана, 22.15 часот. Во втората сезона, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!