Почетна / 2022 (страна 4)

Годишни Архиви: 2022

Запознајте го семејството Саруханли од серијата „Татко“ на Канал 5

Емин е авторитативен татко, патријарх на големото семејство Саруханли. Човек кој силно се придржува до семејните врски и традиции и кој наметнал строги морални правила на однесување за сите во семејството. Живее скромен и чесен живот во едно мало гратче заедно со семејството. Со Фазилет е во брак 47 години …

Повеќе »

ТВ Ретро | Вака се најавувала ТВ програма далечната 1989-та

Ако денес на сите македонски телевизии може да видиме промо форшпани преку кои се најавуваат содржините кои ќе се емитуваат во тековниот или следните денови, порано било доста поразлично. Имено, едно ретро видео ја врати носталгијата кај постарите генерации и помалку ги зачуди помладите. Во далечната 89-та година, програмата се …

Повеќе »

Историска драма во сабота на МРТ во австралиско кинеска продукција

Децата на Хуанг Ши, австралиска, кинеска и германска копродукција во режија на Роџер Спотисвуд и со Џонатан Рис Мејерс, Рада Мичел и Чау Јун Фат како главни улоги. Филм за младиот британски новинар Џорџ Хог (Џонатан Рис Мејерс) кој со помош на храбрата австралиска медицинска сестра спасува група сираци во …

Повеќе »

Романтичната фантазија за „Илузионистот“ во петок на МРТ 1

Ејсенхајм  е син на столар кој сонува да стане магионичар. Тој е вљубен во Софи која, за жал, е недостапна за него, бидејќи потекнува од благородничко семејство. Сепак тие тајно се среќаваат и Софи му ветува дека ќе го чека да се врати кога Ејсенхајм ќе одлучи да патува по …

Повеќе »

Бен Афлек и Кевин Костнер се „Опуштени менаџери“ на Телма

сабота, 17 декември 2022 , 22:15 часот на Телма – “The company men” Амбициозниот Боби Вокер e релативно млад менаџер за продажба во голема американска корпорација за бродоградба. Семеен човек кој верува дека неговиот живот е американскиот сон. Оженет е со грижливата Меги со која има син, живее во голема …

Повеќе »

СФ комедијата „Hot tub time machine“ во четврток на МРТ 1

Четворица другари се заглавени во колосек на зрелоста: Адам (ЏонКјузак) штотуку е отфрлен од девојката, Лу (Роб Кордри) алкохоличар кој сака самоубиство, Ник (Крег Робинсон) е во ќор-сокак работа и жена која го изневерува, а Џејкоб (Кларк Дјук) неправи ништо друго освен што игра видео игри во неговиот подрум. Но, …

Повеќе »

Прочитајте кога продолжува српската серија „Државен службеник“

По упатените прашања до нашата редакција за нови сезони од познатата српска серија “Државен службеник”, ве информираме дека втората сезона ќе се емитува по новогодишните празници на фреквенцијата на Телма телевизија. Возбудливи настани, со многу акција и неочекувани жртви во лавиринтот наречен „Државен службеник “, во новата сезона каде што …

Повеќе »

Пофалба и за Сител; остана само една телевизија глува на критиките

Експресно брзо и по втората објавена критика за неажурноста на администраторите на веб страната на Сител, одговорните во телевизијата реагираа и веднаш потоа, грешката е исправена. Па така, освен на Телма и ТВ 24, од сега навремено и точно за програмската шема на Сител ќе може да се информирате на …

Повеќе »

Банкарска кражба и „Потрага по Стив Мекквин“ во сабота на Телма

Finding Steve McQueen  – сабота, 17 декември 2022, 19:15 часот, Телма телевизија Во 1972 година, банда крадци од Јангстаун, Охајо, се обидуваат да украдат 30 милиони долари од тајните фондови на претседателот Ричард Никсон. Пари кои се наменети за поткуп и уцени. Филмот е инспириран од неверојатната, вистинска приказна, која …

Повеќе »

Дочекајте го крајот на „Заробено срце“ само за викенд по дневникот

Еден за друг живееја, но наместо заедничка иднина, мораа да ја жртвуваат својата љубов заради честа на семејството. Но, откако судбината повторно ги спои, се најдоа на спротивните страни, пред најтешките избори, растргнати меѓу љубовта и правдата. Проследете ги следните интересни епизоди од оваа љубовна драма. Сабота и недела на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!