Почетна / 2022 (страна 73)

Годишни Архиви: 2022

На Ваше задоволство, продолжува турската серија „Горка земја“

Големиот хит продолжува со нови епизоди на Сител. Од понеделник веднаш по “Дива” стартува новата сезона од приказната за Зулејха. Неочекувани пресврти во горката земја. Крв и солзи на тлото каде се роди и каде ќе згасне љубовта. Некои ликови засекогаш ќе заминат, а некои нови одново ќе ве освојат …

Повеќе »

Шпионажа во француската политичка трилер серија „Биро“ на Телма

“Биро” (оригинален наслов: Le Bureau des Légendes) е француска политичка трилер серија создадена од Ерик Рошант и продуцирана од TOP – The Oligarchs Productions и Canal +. Бирото се фокусира на секојдневниот живот и мисиите на агентите во француската Генерална дирекција за надворешна безбедност, нејзината главна служба за надворешна безбедност. …

Повеќе »

Бобан Авалон за „Тома“ : Тоа е Холивуд на југо начин!

По неверојатната популарност која ја доживува српскиот филм “Тома” за време на празниците, со свое видување за филмот се огласи и најдобриот македонски менаџер Бобан Милошески, сопственикот на неприкосновената Авалон продукција. Во продолжение, неговиот целосен ФБ статус : “За филмот ,,Тома”, за оние кои ги нема и за она што …

Повеќе »

Интервју | Наградуван и маркантен, кој е Миран од феноменот „Дива“

Турскиот феномен “Дива” веќе ги освои гледачите во Македонија со уникатната приказна која ги содржи сите совршени состојки за успех. Секоја вечер во 19.50 часот на Сител се емитува драмата oд далечните вилаети и подзаборавени руини на Анадолија каде се роди вековната легенда за една невозможна љубов. Љубовта на Рејхан …

Повеќе »

Фото | Серхат од „Предавство“ посекси од било кога досега

32 годишниот Алп Навруз го гледавме во улогата на млад богаташ во босфорските драми “Ќерките на Фазилет” и “Азра”, а сега гледачките повторно уживаат во неговиот заводлив поглед преку главната машка улога на Серхат во традиционалната серија „Предавство“ . Приватно, тој е одличен гурман и сака да фотографира сè што …

Повеќе »

Видео | Божиќна серенада на Лозано, Некст тајм, Пере Нокаут и Димитар

Видео записот за ,,Божикна серенада” како шести по ред традиционален Божикен подарок од Бигорскиот манастир и Бадникови поворки е завршен и e промовиран во етер со благослов на Владиката Партениј. Изведувачи на божиќната серенада се Лозано, Димитар Андоновски, Никола Перевски – Нокаут, Стефан Филиповски – Некст тајм. Овој видео запис …

Повеќе »

Празнична магија на Сител со „Christmas Eve“ и „Christmas all over again“

Ден, Бадник. Ден за целото семејство и предвесник на големиот христијански празник Божиќ. Ден кога публиката е на Сител телевизија и ужива во празничните моменти кои и овој пат ги приреди Сител за своите верни гледачи. Во 13.20 часот на 6 јануари ќе се емитува “Бадник”, комична драма за шест …

Повеќе »

Култните филмови за Зона Замфирова и овие празници на Алфа

На големите христијански празници, Бадник и Божиќ, на Алфа телевизија ќе се емитува филмот кој стана обележје на македонските телевизии за новогодишните и божиќните празници. Во четврток (6 јануари) во 21.30 часот ќе се прикаже најгледаниот српски филм на сите времиња, “Зона Замфирова”. Љубовта меѓу Зоне и Мане, родена во …

Повеќе »

„Тома“, филмот кој сруши рекорди и за Бадник на МРТ 1

Вечерва, 6 јануари, со почеток во 21 часот, Македонската телевизија уште еднаш ќе го понуди за своите гледачи филмот кој достигна неверојатна телевизиска гледаност и разви големи дискусии на социјалните мрежи. „Тома“ е еден импресионистички портрет на Тома Здравковиќ, кој ги прикажува неговите почетоци, како и врвот на славата, неговите …

Повеќе »

Филмови од наши продуценти на Телма за Божиќните празници

четврток, 06.01 2021 – 19:15 часот ЛОВЦИ НА ВЕШТЕРКИ (Авантура, Фантазија) „Ловци на Вештерки“ е приказна за Јован и Милица, кои се запознаваат кога Милица ќе се запише во одделението на Јован. За да не го повредуваат емотивно останатите деца, Јован си има изградено свој имагинарен свет во кој Милица …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!