Почетна / Сапуници / Хероината од „Браќата“ се омажи за познат музичар, а денес роди синче

Хероината од „Браќата“ се омажи за познат музичар, а денес роди синче

Ојку Карајел е 31 годишна турска актерка, која ни е позната по улогата на Џемре во турската хит драма “Браќата” која во моментов е во последните недели на емитување на Канал 5.

Актерката е родена во Истанбул, каде завршила глума на Универзитетот во Истанбул.

Нејзината прва главна улога е во “Браќата”, а епизодна улога имаше и во “Пари и љубов”.

Последна улога ѝ е во ланската серија на Нетфликс – “Bir Başkadır”.

Инаку денеска актерката го роди своето прво дете, момче кое ќе се вика Роман. Ојку е мажена веќе три години со познатиот музичар со еврејско потекло, Џан Бономо.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Италијанката го изневери Романтичарот со директорот на „Рома“

Турскиот актер, кој се стекна со светска слава преку својата улога во хит комедијата „Романтичарот“ …

error: Содржината е заштитена!