Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Турското кулинарско шоу одеднаш престана со емитување на К5

Турското кулинарско шоу одеднаш престана со емитување на К5

Неодамна на фреквенцијата на Канал 5 телевизија со емитување започна турската дневна емисија во која неколку дена по вестите во 15 часот, ги следевме сите марифети што ги правеше готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и секојдневен Арда.

Но, тоа не траеше долго. Од минатата седмица, емисијата ја снема од програмата на Канал 5 и наместо неа се репризираат епизодите на турски серии, емитувани претходната вечер. Дали и кога ќе продолжи, останува неодговорено прашање за гледачите на шоуто.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Фолкерката Стојне заедно со нејзината продукција “Мојсо” подготвив музичко шоу за сите оние кои ја …

error: Содржината е заштитена!