Почетна / Сапуници / За терминот на бугарската серија, Алфа погрешно информира

За терминот на бугарската серија, Алфа погрешно информира

Од минатата седмица, Алфа телевизија одлучи по примерот на најгледаните Сител и Канал 5, и таа да вметне турска серија во ударен термин. Но, за разлика од Сител и Канал 5 кои емитуваат најнови и премиерни турски серии во 20 часот, Алфа се одлучи за турска серија снимена пред 15 години.

Поради серијата од 2006. година, бугарската премиерна драма “Украден живот” го промени терминот на емитување. Од сега серијата се емитува по 23.30 часот, но очигледно за тоа известивме само ние.

Алфа ниту ги информираше гледачите, а ниту пак на официјалниот веб сајт го промени терминот на емитување. Па ако сте одлучиле да се информирате за сериите и термините од нивната веб страна, тогаш ќе ве дочека стара информација во горниот банер која вели дека “Oткраднат живот” се прикажува во 21 часот.

Погрешна информација има и за српската серија, која веќе се емитува во 21 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | И ова се случи во „Ангели“ – очувот ја затвори во кафез

Не престануваат морбидните сцени во турската серија “Ангели” која се емитува на телевизија Сител. Најновата …

error: Содржината е заштитена!