Дневни Архиви: 01/12/2018 | 19:08

Потресна драма и канадски трилер во саботното кино на МТВ 1

Прказна за две момчиња од Бруклин кои се препуштени сами на себе. Кога мајката на едното момче, 13 годишниот Мистер, ја апси полиција, тој е оставен самиот да се грижи за себе и се обидува да преживее. Мистер се здружува со Пит, исто така напуштено 9 годишно дете и тие …

Повеќе »

Видео | Антониа како Бритни Спирс блесна на сцената на Пинк

Во новото издание на “Ѕвездичките на Пинк” се претстави нашата учесничка Антониа Гиговска. Во стилот на веселите деведесетти, Антониа ја отпеа “Baby one more time” од тогашната тин ѕвезда Бритни Спирс и очекувано, со сите пет гласа на жири комисијата помина директно во следниот круг од натпреварувањето каде ќе има …

Повеќе »

Видео | Српското ток шоу „Магазин Ин“ секој викенд на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија ќе се емитува српското ток шоу “Магазин Ин”. Oва е уште еден формат на Пинк телевизија, кој оваа сезона ќе се емитува на Алфа, покрај реалното шоу “Задруга” и музичкото шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Водителка на шоуто е Сања Маринковиќ која со познатите …

Повеќе »

„Om+“ на Телма : Ешерихија коли и антибиотици кај бебињата

Во студија спроведена во Македонија дојдено е до податоци дека во долните дишни патишта на бебиња со респираторни проблеми, присутни се соеви на ешерихија коли отпорни на многу антибиотици. Дали резистентноста на бактериите се јавува во организмот на бебето што прима антибиотик? Колку здрави доенчиња во цревната флора имаат соеви …

Повеќе »

Каролина и оркестарот на Филхармонија со концерти во февруари

Нов проект на единствената Каролина Гочева. Два концерта со оркестарот на Македонската филхармонија, на 15-ти и 16-ти февруари. За прв пат и во сосема поинаква варијанта, Каролина на сцена ќе ја придружува целиот музички ансамбл на Македонската филхармонија, со репертоар кој ќе ги опфати најубавите песни од нејзината досегашна кариера, …

Повеќе »

Боксерскиот меч меѓу Фјури и Вилдер ќе го емитува Телма

Нoќта, 1 кон 2 декември, Дентај Вилдер и Тајсон Фури ќе ги вкрстат боксерските ракавици во мечот кој светот го очекува со нетрпение. Двајцата боксерски шампиони на прес конференција, пред новинарски екипи за малку ќе се истепаа пред два дена. Тајсон Фјури вети дека ќе го нокаутира Вилдер, тешкашот кој …

Повеќе »

Потресна исповед на Марина во новата сезона на „Лица“ на 1 тв

Нова сезона од “Лица” на 1 тв. Анета Кочишки и во новите емисии кои ќе се емитуваат секој понеделник во 21 часот ќе има соговорници кои ќе раскажат необични, трогателни и загрижувачки животни стории. Овој понеделник, “Лица” најавува ексклузивно интервју со Марина Туцаковиќ во кое ќе следите потресна исповед на …

Повеќе »

Новиот видео спот на „Преспав“ ја најавува новата сезона

Таму некаде на север од југот, дно малечко местенце Преспа се прочу во светот. Се појави чудовиште, се бараше нафта, дојдоа странски претставници, се организираа избори, и што ли уште не! Пансионот што никогаш не спие. Таму некаде е ПРЕСПАВ! Ла Сандра Ѓоргиева го режираше спотот на песната “Куршлус”, која …

Повеќе »

Скечевите на комичното шоу „Солза и смеа“ од сега и на Алфа

Битолското комично шоу “Солза и смеа” од сега на Алфа телевизија во 22.15 часот. Од понеделник до петок, веднаш по последното информативно издание на Алфа насмејте се со познатите комичари во хумористичниот серијал кој ужива популарност и на Јутјуб. Солза и Смеа денес е приватен театар каде работат и професионалци, …

Повеќе »

Фото | Што остана од А1 телевизија 8 години подоцна

25 ноември 2010 година, упад во А1 телевизија. 8 години подоцна, новинарите сведочат за црните денови на телевизијата се до моментот кога згасна најголемиот медиум во историјата на Македонија. Со солзи во очите и траума во срцата, новинарите се сеќаваат на моментите на упадот и демолирањето кое следуваше потоа. Сите …

Повеќе »