Почетна / Серии / Новиот видео спот на „Преспав“ ја најавува новата сезона

Новиот видео спот на „Преспав“ ја најавува новата сезона

Таму некаде на север од југот,
дно малечко местенце Преспа се прочу во светот.
Се појави чудовиште, се бараше нафта,
дојдоа странски претставници, се организираа избори, и што ли уште не!
Пансионот што никогаш не спие.
Таму некаде е ПРЕСПАВ!

Ла Сандра Ѓоргиева го режираше спотот на песната “Куршлус”, која доби целосна верзија и е најава за третата сезона од популарната македонска серија. Во спотот се појавуваат вашите омилените ликови од пансионот, а дел од нив (Џамбазов, Тијана) ја изведуваат песната. Новата сезона на “Преспав” започнува на 17 декември на Македонската телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од …

error: Содржината е заштитена!