Почетна / Телевизија / Видео | Српското ток шоу „Магазин Ин“ секој викенд на Алфа

Видео | Српското ток шоу „Магазин Ин“ секој викенд на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија ќе се емитува српското ток шоу “Магазин Ин”. Oва е уште еден формат на Пинк телевизија, кој оваа сезона ќе се емитува на Алфа, покрај реалното шоу “Задруга” и музичкото шоу “Ѕвездичките на Пинк”.

Водителка на шоуто е Сања Маринковиќ која со познатите српски личности секоја сабота и недела на Алфа ТВ ќе дискутира за секојдневни теми, различни ставови и мислења во врска со односите меѓу половите и модерното живеење. Најактуелните српски личности секоја сабота во 16.20 часот и недела во 14.45 часот на програмата на Алфа :

Магазин Ин од викендов ексклузивно на ТВ АЛФА.🎶💓

Gepostet von Alfa Televizija am Mittwoch, 28. November 2018

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската …

error: Содржината е заштитена!