Почетна / Спорт / Боксерскиот меч меѓу Фјури и Вилдер ќе го емитува Телма

Боксерскиот меч меѓу Фјури и Вилдер ќе го емитува Телма

Нoќта, 1 кон 2 декември, Дентај Вилдер и Тајсон Фури ќе ги вкрстат боксерските ракавици во мечот кој светот го очекува со нетрпение.

Двајцата боксерски шампиони на прес конференција, пред новинарски екипи за малку ќе се истепаа пред два дена. Тајсон Фјури вети дека ќе го нокаутира Вилдер, тешкашот кој до сега не изгубил во професионалната кариера.

Тој од 40 победи , 39 ги остварил со нокаут. Што ќе се случи во недела ноќта, останува да видиме во дуелот на Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Одбројување до светското во Катар“, документарен серијал на Телма

Ексклузивно на Телма секој викенд „Одбројување до Катар“, серијал на документарци посветени на подготовките, репрезентациите, …

error: Содржината е заштитена!