Дневни Архиви: 02/12/2018 | 13:58

Фото | Кој е италијанскиот заводник од серијата на ТВ 24 ?

Мета на жени и папараци во Италија Габриел Гарко е новиот телевизиски заводник со продорни зелени очи кој од неодамна го гледаме во италијанската крими серија “Прашање на чест” на телевизија 24. Во улогата на Тонио  Фортебрачио, актерот стекна популарност и стана недостижен сон на секоја тв гледачка. Роден е …

Повеќе »

Од четврток во 21 часот, „Чуму“ со Чомовски се враќа на 1 ТВ

Секој четврток во 21 часот на 1 ТВ ќе се емитува “Чуму”, познатата авторска емисија на Александар Чомовски која своевремено згасна со згаснувањето на А1 телевизија. Нови дебати за актуелни политички и општествени теми ги очекуваат гледачите на 1 телевизија веќе од овој четврток, 6 декември. – На „Чуму“ повеќе …

Повеќе »