Почетна / Телевизија / Со TLC дознаваме : како изгледа еден голем прекрасен дебел живот?

Со TLC дознаваме : како изгледа еден голем прекрасен дебел живот?

 

My big fat fabulous life” – ново реално шоу на TLC

 


 

Од вечерва (3 мај) со почеток во 20 часот, на кабловскиот канал TLC започнува ново реално шоу, кое обработува тема која е доста актуелна во светот и која ќе заинтересира многу жени. Во серијалот Мојот голем дебел прекрасен живот ја следиме Витни Тор која е симпатична млада жена, полна со позитивна енергија,  висока малку повеќе од 150 сантиметри, а тешка е неверојатни 172 килограми.

 


 

Не многу одамна Витни била вита танчарка, со едвај 50 килограми, но откако ѝ биле дијагностицирани полицистични јајници, во рок од девет месеци се здебелила повеќе од 45 килограми. Подоцна, поради болеста, продолжила да ја зголемува тежината. Меѓутоа, откако на Интернет беше објавена снимка од нејзиниот настап, насловен „Дебелата девојка танцува“, таа прекуноќ стана вистинска сензација, а популарноста од корен ѝ го смени животот.

 


 

Витни најпрво почнала да објавува видеозаписи на Јутјуб, насловени „Дебелата девојка танцува“ (А fat girl dancing ), па откако ѝ стигнале купишта позитивни коментари, сфатила колку е важно тоа што станала гласноговорничка на дебелите жени што сѐ уште се срамат од својот изглед

 Со новиот поглед на светот, Витни решава да смени сѐ во својот живот: сега излегува повеќе од кога било, редовно танцува, наспроти прекумерната тежина, и се обидува да се пробие во светот во кој луѓето се третираат во зависност од килограмите.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!