Почетна / Серии / Документарецот „Патување низ уметноста“ репризно на МТВ 1

Документарецот „Патување низ уметноста“ репризно на МТВ 1

 

МТВ без премиерни документарци, играни и цртани серии

 

Ретки и несекојдневни уметнички предмети. Оригинални или фалсификати, проценети од стручните познавачи на антиквитети. На посебни локации, необични судбини раскажуваат наследниците.

 

 

Неверојатни откритија од приватните колекции ширум светот. Ексклузивата на BBC кој не престана да се снима цели 36 години веќе беше емитуван на МТВ 1, но сега и со репризни изданија секој работен ден по пладне.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!