Почетна / Сапуници / Ова се номинирани за мексиканските награди “Premios TVyNovelas 2017”

Ова се номинирани за мексиканските награди “Premios TVyNovelas 2017”

 

“Кандидатка” и римејкот на “Гранд хотел” со најмногу номинации

 

Некогаш мексиканските теленовели жареа и палеа насекаде во светот, но веќе неколку години се комплетно оттиснати од турските мелодрами. Есмералда, Марисол, Ана Хоакина, Лусијана Дувал, Есперанса, Росалинда и Фернандо Хозе, Карлос Даниел, Паола и Паулина, Кристина и Виктор Мануел, Руби и Ектор, и многу други беа ликови и парови кои ги одбележаа најромантичните мигови на македонските телевизии.

 

 

Мексиканската ТВ куќа Телевиса традиционално ја оддржува престижната манифестација “Premios TVyNovelas”, па така и оваа година во март ќе се даваат статуетките за најдобрите во светот на теленовелите. Мајте Перони и Кристијан де ла Фуенте се водители на шоуто, а оваа година номинирани се 11 теленовели. Покрај мексиканските актери и актерки, место во номинациите добија и аргентинците Себастијан Рули и Хулијан Хил, но многу други и не добија како Дана Гарсија, главната актерка од Амазонките.

 

 

Во продолжение погледнете ги номинираните :

Нajобра теленовела / Mejor telenovela
Хотелот на тајните / El hotel de los secretos
Кандидатка / La candidata
Ни трага од тебе / Sin rastro de ti
Дојде љубовта / Vino el amor
Лажливо срце / Corazón que miente
Пат кон судбината / Un camino hacia el destino
 
 
 Нaјдобра протагонистка / Mejor actriz protagónica
Силвия Наваро, La Candidata
Aдриана Лувие, Sin rastro de ti
Aнжелик Боиер, Tres veces Ana
Ирене Асуела, El hotel de los secretos
Клаудиа Алварес, Simplemente María
 
Најдобар протагонист / Mejor actor protagónico
Ерик Елиас, El hotel de los secretos
Себастијан Рули, Tres veces Ana
Виктор Гонсалес, La candidata
Aндрес Паласиос, Las amazonas
Пабло Лаил, Corazón que miente
 

 
Најдобра негативка / Mejor villana
Aсела Робинсон, Vino el amor
Диана Брачо, El hotel de los secretos
Наилеа Норвин, La candidata
Aна Лаиевска, Sin rastro de ti
Сабин Мусие, Sueño de amor
 

 
 Најдобар негативец / Mejor villano
Хорхе Поса, El hotel de los secretos
Хуан Карлос Барето, La candidata
Aлехандро Томаси, Corazón que miente
Хулиан Хил, Sueño de amor
Хосе Елиас Морено, Sin rastro de ti
 
Водечка актерка / Primera actriz
Елена Рохо, La candidata
Синтиа Клитбо, Vino el amor
Даниела Ромо, El hotel de los secretos
Патрисия Рејес Спиндола, Un camino hacia el destino
Бланка Гера, Tres veces Ana
 

 
 Водечки актер / Primer actor
Патрисиo Кастиљо, La candidata
Хесус Очоа, El hotel de los secretos
Aлексис Aјалa, Corazón que miente
Сесар Евора, Las amazonas
Eрик дел Кастиљо, Tres veces Ana
 
Најдобра споредна актерка/ Mejor actriz coestelar
Сусана Гонсалес, La candidata
Еухениа Каудуро, Un camino hacia el destino
Илсе Салас, El hotel de los secretos
Летисиа Уихара, Despertar contigo
Гретел Валдес, Las amazonas
 
Најдобар спореден актер / Mejor actor coestelar
Карлос Ривера, El hotel de los secretos
Рафаел Санчес Наваро, La candidata
Фердинандо Валенсиа, Simplemente María
Диего Оливера, Corazón que miente
Хуан Пабло Мединa, Sin rastro de ti
 
 
 
Најдобра млада актерка/ Mejor actriz juvenil
Карла Фарфан, La candidata
Рената Нотни, Sueño de amor
Марилус Бермудес, Las amazonas
Сачи Рамаширо, Tres veces Ana
Софија Кастро, Vino el amor
 
 
 
 Најдобар млад актер / Mejor actor juvenil
Хуан Пабло Хил, Las amazonas
Федерико Аијос, La candidata
Хосе Пабло Минор, Sin rastro de ti
Поло Морин, Sueño de amor
Џош Гутиерес, El hotel de los secretos
 

 
Женско откритие / Mejor actriz revelación
Барбара Лопес, Vino el amor
Рехина Бландон, El hotel de los secretos
Алехандра Роблес Хил, Sin rastro de ti
Џесика Сегура, Corazón que miente
Мишел Гонсалес, La candidata
 
Машко откритие / Mejor actor revelación
Карлос Ривера, El hotel de los secretos
Федерико Ајос, Corazón que miente
Сантјго Рамундо, Sueño de amor
Хуан Мартин Хауреги, Sin rastro de ti
Хуан Мартин Хауреги, La candidata
 
 
 Најдобар каст од теленовела / Mejor reparto de telenovela
Тајните на хотелот / El hotel de los secretos
Кандидатка / La candidata
Амазонки / Las amazonas
Трите лица на Ана / Tres veces Ana
Да се разбудам со тебе / Despertar contigo
 
Најдобро сценарио или адаптација / Mejor guión o adaptación
Хотелот на тајните / El hotel de los secretos
Кандидатка / La candidata
Ни трага од тебе / Sin rastro de ti
Дојде љубовта/ Vino el amor
Пат кон судбината / Un camino hacia el destino
 
 
 
Најдобар режисер / Mejor dirección de escena
Трите лица на Ана / Tres veces Ana
Хотелот на тајните / El hotel de los secretos
Кандидатка / La candidata
Ни трага од тебе / Sin rastro de ti
Дојде љубовта / Vino el amor
 
Најдобра музичка тема / Mejor tema musical
‘Se puede amar’, Pablo Alborán, Tres veces Ana
‘Que lo nuestro se quede nuestro’, Carlos Rivera, Sin rastro de ti
Instrumental, Jordi BachBush, La candidata
‘Mi Verdad’, Maná y Shakira, Sueño de amor
‘Mi camino eres tú’, Paulina Goto, Un camino hacia el destino
 
 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миран од „Дива“ се враќа во нова урнебесна комедија на Канал 5

“Луда Куќа”, нова семејна комедија на Канал 5 телевизија. Додека ги следите последните епизоди од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!