Почетна / МК Сцена / Слаткаристика на турнеја во Австралија!

Слаткаристика на турнеја во Австралија!

 

Денеска, рано наутро Слаткаристика замина на турнеја во Австралија.

 

 

На задоволство на Македонците од континентот на кенгурите, еден од нашите највлијателни артисти ќе има 3 концертни настапи веќе од овој петок. Тој на 10ти мај е во Сиднеј, а другата седмица на 16ти, во петок настапува во Мелбурн, за во саботата, на 17ти го заврши своето музичко претставување во Перт.nОва е прв пат Слаткаристика да оди на турнеја во Австралија, а задоволството за неговото присуство и настап пред нашите го покажува преку видеото:

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Жешки и возбудливи, Таско и Таша Реј полуголи во „Амнезија“

Таско промовираше нова песна и спот. Амнезија е насловот на песната и е во трап …

error: Содржината е заштитена!