Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #94 |Alevosía

Предавство, епизода #94 |Alevosía

 

Густаво не верува во она што го кажа Марко дека Анхелес уште го сака и бара да се види со неа. Анхелес го лаже дека Марко е само љубоморен откако дознал за нивното минато, но дека повеќе не чувствува ништо за него.

Даниела го посетува Октавио во квартот и се претставува како дадилката на Лусијана. Му вели дека чула доста за него од Тринидад и дека сака подобро да го запознае.

Во меѓувреме, Густаво ја ангажира Хулија да најде нова дадилка за неговата ќерка.

Даниела и бара пари на Трини и ја уценува дека ако не и исплати ќе ја предаде на Густаво за сите злодела кои ги смислила. Трини одбива да и даде пари уверена дека Даниела нема никому да каже дека идејата да се киднапира Лусијана била нејзина.

Густаво е решен да му помогне на Диего во борбата со дрогата и го советува да посети клиника за зависници.

Докторот, следното утро ја известува Сесилија дека мора на итна операција. Сесилија прашува колкави се шансите да гледа повторно но докторот не е оптимистичен дека со една операција може да се реши слепилото.

Анхелес и се исповеда на својата ријателка Естер дека поради своето минато не заслужува да биде среќна со ниту еден маж. Естер и признава на Анхелес дека уште го љуби Хоакин и не знае како би живеела без него.

Сесилија плаче пред Хаиме дека никогаш нема да прогледа а Хаиме ја теши.

Во меѓувреме, сојузот меѓу Даниела и Октавио станува се посилен и двајцата планираат начаин како да ја ограбат Трини и да ја напуштат земјата.

                Раул доаѓа кај својот пријател Диего со цел да го натера да ја посети клиниката за зависници.

Доња Инес доаѓа да зборува со Густаво за Даниела и сфаќа дека дадилката ја прелажала и дека таа била онаа која се обидела да го заведе хирургот.

Анхелес бара од Хулија да и ја даде необјавената книга на нејзиниот чичко Андрес.

Густаво добива неочекувана посета во својата ординација –  Луз Марија Канелон.

 

Продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!