Почетна / Телевизија / СДСМ: Да нема реклами на Собранискиот канал!

СДСМ: Да нема реклами на Собранискиот канал!

 

Финансискиот извештај на Македонската радио – телевизија за 2011-та година беше разгледуван денеска од народните избраници. Пратеникот на СДСМ, Јани Макрадули побара Собранискиот канал да не се употребува за реклами на Владата, и предложи тој да се користи за пренесување на дебатни емисии во кои би учествувале пратеници од различни партии. Слободан Чашуле од Управниот одбор на Македонската радио – телевизија, откри дека пред извесен период добиле препорака Советот на Собранискиот канал да ја преземе уредувачката политика, додека МРТВ само би давала техничка поддршка за пренос на програмата преку македонската радиодифузија.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!