Почетна / Телевизија / Вечерва стартува Survivor

Вечерва стартува Survivor

 

 

Подгответе се за долга и авантуристичка вечер…

 

 

Вечерва на Телевизија Сител се ќе биде во знакот на преживувањето. Имено, шоуто кое ветува многу предизвика мала промена во прајм-тајм периодот на оваа телевизија. Стартот на првата епизода од новата сезона на VIP Survivor е најавен за во 19.45 часот, но 15 минути пред тоа ќе имаме можност да ја погледнеме и специјалната емисија што екипата на Сител ја подготви за своите гледачи. По првата епизода од возбудливото реално шоу следува нова епизода од “Љубов и казна”, а веднаш потоа продолжува и одмаздата во “Езел”, како што е редот. Но тоа не е се, веднаш по вториот Дневник ќе се емитува Survivor – без цензура, само Бог знае што се ќе видиме таму…

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!