Почетна / Телевизија / Зошто е замрзнато членството на Алфа во Медиумската асоцијација?

Зошто е замрзнато членството на Алфа во Медиумската асоцијација?

Македонската медиумска асоцијација го замрзна членството на телевизија Алфа. Според информации на Алфа, вака одлучиле на вчерашниот состанок останатите национални телевизии членки (Сител, Канал 5, Телма и Алсат), а на кој состанок не бил присутен директорот на Алфа.

Зошто замрзнувањето е ставено на дневен ред на состанокот, официјално образложение нема. Побаравме изјава од претседателот на ММА, директорот на Телма – Атанас Кировски. Ни одговори додека не биде готов записникот од состанокот, нема да дава образложенија.

Засега нема одговор кој од останатите директори е иницијатор за ваквата одлука и зошто Алфа не е известена за да има можност да реагира?прашуваат од Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

error: Содржината е заштитена!