Почетна / Телевизија / Големиот брат / Вечерва започнува „Големиот брат“, Боки 13 гостин во шоуто

Вечерва започнува „Големиот брат“, Боки 13 гостин во шоуто

 

ЕКСЛУЗИВНО: ЗА ПРВПАТ ВО КУЌАТА НА ГОЛЕМИОТ БРАТ КАНДИДАТИТЕ ЌЕ ВЛЕГУВААТ ДВА ДЕНА

 

 

Вечервa во куќата во Кошутњак, Белград, ќе влезат само дел од кандидатите, додека останатите ќе влезат во сабота вечер. Двете живи емисии од влегувањето во Големиот брат се на Сител во петок и сабота од 21 часот.

Започнува уште една највозбудлива сезона на Големиот брат и сите со месеци веќе го чекаат започнувањето на ова најпопуларно реално шоу.

Во петок во 21 часот ќе влезат дел од кандидатите на Големиот брат, а наредниот ден исто во 21 часот во сабота влегуваат останатите кандидати. За првпат во историјата на ова шоу кандидатите ќе бидат поделени во два дена. Кандидатите веќе пристигнаа во Белград и се во изолација и се подготвуваат да влезат во куќата и со тоа да престане нивниот контакт со надворешниот свет. Специјален гостин во двете вечери на влегувањето на кандидатите ќе биде популарниот Боки 13, поранешен учесник во ова реално шоу. Кои Македонци ќе влезат во куќата дознајте овој петок и сабота од 21 часот во живо на Сител.

Главната награда е неверојатни 100.000 евра.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!