Почетна / Забава / Евровизија / Вака гласаше жирито на Македонија на Евровизија 2022

Вака гласаше жирито на Македонија на Евровизија 2022

Иако многумина очекуваа македонското жири да даде 12ка за ултра популарната Констракта, сепак Србија доби  10 поени. Јана Бурчевска ги кажа гласовите од Македонија:

1 поен доби Швајцарија
2 поени доби Полска
3 поени доби Белгија
4 поени доби Азербејџан
5 поени доби Австралија
6 поени доби Шведска
7 поени доби Италија
8 поени доби Обединетото Кралство
10 поени доби Србија
12 поени доби Шпанија

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

error: Содржината е заштитена!