Почетна / Серии / Последната сезона од српската „Клан″ од 9 јануари на Телма

Последната сезона од српската „Клан″ од 9 јануари на Телма

По убиството на новиот претседател Ѓура Ѓорѓевиќ, министерот за полиција прогласува вонредна состојба во земјата и по признанието на Бубон издава потерница за сите членови на Кланот и нивните колеги.

Како на Шок и на Паша им станува јасно дека изјавата на Бубон е основа за налогот за нивно апсење, тие се обидуваат да откријат каде е Бубон и да го убијат. Некои од нивните јатаци од страв и под присила ги изневеруваат ги предаваат членовите на Кланот па полицијата ги апси, еден по еден …

Третата и последна сезона од српската крими серија “Клан” од 9 јануари на Телма во стандардниот термин за српски серии, 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!