Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 22/50

50-те најпопуларни теленовели | 22/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

22. Pasion de Gavilanes – Скриени Страсти
(САД, Колумбија 2003)

Улоги: Danna Garcia, Mario Cimaro, Michel Brown.

Уште една теленовела која го надмина својот оригинал. Продадена во над 40 земји, „Скриени страсти“ важи за најпопуларна теленовела прикажана во Шпанија од 2000. година до сега. Мексиканската Телевиса сними свој римејк пет години подоцна.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наре ја напушта „Ќерката на амбасадорот“, на нејзино место – Аси

Актерката Неслихан Атаѓул Доулу дефинитивно ја напушта телевизиската серија “Ќерката на амбасадорот”. Како што веќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!