Почетна / Сапуници / Уредувачка политика со репризи – италијанските серии пак на Телма

Уредувачка политика со репризи – италијанските серии пак на Телма

Откако со гордост и задоволство ги пофаливме за досега најдобра телевизиска сезона, Телма како да сака свесно да нè побие.

Па така, наместо премиерните дневни теленовели “Ти го давам животот” и “Ако нè остават”, оваа телевизија реши да репризира веќе емитувани италијански серии, прикажани премиерно во прајмтајм.

Па така, во 17.45 часот се репризира “Срца”, која премиерно ја следевме пред неколку месеци, a освен во 17.45 часот, реприза на репризата гледате и идниот ден во 11.55 часот.

Oсвен италијанските серии, Телма по втор пат ја репризира и “Викторија” во попладневните термини.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!